Jak utrzymywać bramy garażowe w czystości?

Zakupowi segmentowej bramy garażowej poświęca się wiele uwagi. Nie brakuje poradników, z których możemy dowiedzieć się, kiedy wspomniane rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i komu się przyda.

Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy brama garażowa jest już zamontowana, bo okazuje się, że dbanie o nią nie jest wcale często poruszaną kwestią.

Jednym z najważniejszych zaleceń związanych z utrzymywaniem bramy garażowej w czystości jest to, które dotyczy jej mycia. Warto zatem pamiętać, że bram wyposażonych w automatykę nie powinno się obficie polewać wodą od ich wewnętrznej strony. Elektryczne wyposażenie bramy jest dość wrażliwe, a tym samym nieustanny kontakt z wodą może prowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Nietrudno się też domyślić, że również dostanie się wody do kontaktorów może mieć poważne konsekwencje. Pamiętajmy także o tym, że mycie bramy nie będzie miało sensu, jeśli nie usuniemy wcześniej piasku, który mógł zgromadzić się na powierzchni lakieru. W innym wypadku nasze zabiegi mogą przynieść więcej strat niż korzyści.

Jeśli jesteście zainteresowani sprawdźcie ofertę – www.bramotechnika.pl.